Gülmek İyileştirir Derneği

Gülmek İyileştirir Derneği

 

Ciddi hastalıklar ve travmalar sebebi ile gülmeye ihtiyacı olan ama destek alamayan çocuklar ve ailelerine psikososyal destek sağlamayı amaçlar. Gülmenin iyileştirici gücüne inanır.

2014 yılında lösemi teşhisiyle tedavisine başlanan ve 2016’da sağlığına kavuşan Bahar’ın annesi Aslı Bastıyalı tarafından kendi tedavi süreçlerinde yaşadıkları psikososyal destek ihtiyaçlarından yola çıkılarak kurulmuştur. İstanbul Altunizade ve Şişli’de bulunan Hijyenik Oyun Merkezleri’nde, 3-10 yaş aralığında olan ve kanser tedavisi sebebi ile bağışıklığı baskı altında olup okula gidemeyen, sosyal hayata karışamayan çocuklara özel, ücretsiz oyun ve sosyalleşme hizmeti vermektedir. Merkezlerde aynı zamanda ailelere de ücretsiz psikolog desteği sunulmaktadır.

Bağışçı haklarını tanıyan, şeffaf ve hesap verebilir dernekler platformu Açık Açık’a üyedir.

 

Misyonumuz

  • Ciddi hastalıkar ve travmalar sebebi ile psikososyal destek ihtiyacı içinde olan çocuklar ve ailelerine destek olmak.
  • Toplumsal bilinçlendirme projeleri geliştirip uygulamak.
  • Hedef gruplara ihtiyaç duydukları konularda ücretsiz destek sağlamak.
  • Endüstri, devlet kurumları ve STK’ları, belirlenen alanlarda sinerjik bir şekilde çalışarak verimli sonuçlar üretmek üzere buluşturmak.

 

Vizyonumuz

Hayatın zorlu koşullarında moralini bozmayan, bazen komik olmayana bile gülebilen, gülmenin iyileştirici gücünden yararlanan bir toplum yaratılmasına, Türkiye’nin daha mutlu ve “daha çok gülümseyerek yaşanabilen” bir ülke haline gelmesine katkı sağlamak.

Copyright 2018 Gülmek İyileştirir Derneği // Tüm hakları saklıdır.